Oficialus  EKOMOTO  atstovas Šiauliuose ir šiaurės Lietuvoje

Svarbi VMI informacija

Kasos aparatai nuo 2023 metų

VMI banner, information

2023 metais Valstybinė Mokesčių Inspekcija (toliau VMI) įgyvendina i.EKA projektą. Naujose taisyklėse atsiranda nauji su kasos aparatais susiję terminai:

Kasos aparato savoką sudaro:

  • Autonominis kasos aparatas
  • Kasos aparatas, veikiantis su saugos moduliu
  • Virtualios fiskalizacijos kasos aparatas

Autonominis kasos aparatas
Tai įprastas kasos aparatas ar POS sistema, kurio vienas iš privalomų funkcinių blokų yra fiskalinis blokas. Autonominiame kasos aparate nėra saugos modulio.
Šie aparatai, pagal Taisyklių 11 punktą, gali būti naudojami iki 2025m. balandžio 30d.
Po nurodytos datos, per 30 dienų autonominiai kasos aparatai turi būti išregistruoti VMI Taisyklių nustatyta tvarka.

Kasos aparatas, veikiantis su saugos moduliu
Tai Kasos aparatų techninių reikalavimų aprašo reikalavimus atitinkantis kasos aparatas, kurio vienas iš privalomų funkcinių komponentų yra saugos modulis.
Saugos modulis — tai kasos aparato komponentas (aparatinė įranga), saugioje aplinkoje atliekantis kasos aparato dokumentų duomenų pasirašymą, kriptografines operacijas, taip pat valdantis privačius ir viešus raktus, sertifikatus.
Saugos modulis gali būti integruotas į kasos aparatą arba veikti kaip atskiras komponentas (Kasos aparatų techninių reikalavimų aprašo 2.20 papunktis).
Atkreipiame dėmesį, jog reikalavimas kasos aparatui turėti funkcinį komponentą — saugos modulį, netaikomas virtualios fiskalizacijos kasos aparatams.

Virtualios fiskalizacijos kasos aparatas
Tai Kasos aparatų techninių reikalavimų aprašo reikalavimus atitinkantis kasos aparatas, kuris veikia tiesiogiai prisijungęs prie i.EKA ir dokumentų registracijai naudoja i.EKA elektroninę paslaugą, skirtą jo vykdomoms ūkinėms operacijoms registruoti ir dokumentų duomenims pasirašyti (Kasos aparatų techninių reikalavimų aprašo 2.24 papunktis).

Šaltiniai


Svarbu

Prieš registruojant kasos aparatą, būtina suteikti kasos aparato aptarnavimo įgaliojimus serviso (aptarnavimo) įmonei.

Papildoma informacija

Prisijunkite prie VMI i.EKA sistemos naudojant įmonės rekvizitus.

ieka.vmi.lt

Pagrindiniame meniu, pasirinkite i.EKA (jei nėra parinkta automatiškai) Naudojamos atsiskaitymo priemonės Įgaliotos aptarnavimo įmonės:

Igaliojimo suteikimas


Paspauskite "+ Įgalioti naują" paieškos eilutėje suveskite "Aledakomas" arba įmonės kodą - 145201845, pasirinkite surastą įmonę.

Suveskite 'aledakomas'


Suveskite laiko periodą, per kurį galėsime aptarnauti Jūsų kasos aparatus (rekomenduojame minimum vienerius metus). Pažymėkite visus langelius ir paspauskite "Įgalioti".

Igaliojimo patvirtinimas


Sveikiname - dabar mes turėsime galimybę užregistruoti Jūsų kasos aparatą!
Išregistruosime Jūsų nebenaudojamą kasos aparatą

Pagal dokumento V-255 13 punktą:

Autonominio kasos aparato išregistravimą i.EKA gali atlikti bet kurios aptarnavimo įmonės specialistas. Jei reikia išregistruoti virtualios fiskalizacijos kasos aparatą ir kasos aparatą, veikiantį su saugos moduliu, ir nėra tą kasos aparato modelį aptarnaujančios aptarnavimo įmonės, tai kasos aparato išregistravimą i.EKA gali atlikti bet kurios aptarnavimo įmonės specialistas.
Jeigų Jūsų aparatas nepataisomai sugedo, yra prarastas, reika utilizuoti, kreipkitės į mus ir mes pasirūpinsime aparato išregistravimu.

Šiauliai: +370 41 425646
Klaipėda: +370 699 80398

Kontaktai